Muharrir Muhammed Serkan Gül, Kimdir, Nerelidir ?

Home » Muharrir Muhammed Serkan Gül, Kimdir, Nerelidir ?
Muharrir Muhammed Serkan Gül, Kimdir, Nerelidir ?

Muharrir Muhammed Serkan Gül, Kimdir, Nerelidir ?

Araştırmacı müellif Muhammed Serkan Gül kimdir ? Muhammed Serkan Gül ne iş yapar ? Çocukluk hayatı nasıldır ?

Sosyal medyada sık sık isminden bahsettiren, paylaşmış olduğu görüntülerle milyonlara erişen, 2018/2019 yıllarında çıkardığı iki kitabı “ Sabret Şükret Seyret ve Yanılgı “ ile okuyusuyla sıkı bir bağ kuran ve geniş okuyucu kitlesine ulaşan, araştırmacı/yazar Muhammed Serkan Gül, takipçileri ve okurları tarafından bir oldukça merak edelin Gül, internet kullanıcıları tarafından “Muhammed Serkan Gül kimdir’ sorusuna yanıt aramasına neden oluyor.

Muhammed Serkan GÜL, Kahramanmaraş/Elbistan doğumludur. Eğitim hayatının çabucak akabinde ticarete atılan Gül, 21 yaşında kendisine ilişkin Gül Çelik Halat ve Hırdavat şirketini kurmuştur. Hayatının dönüm noktasına geldiği bu süreçte bir çok yeniliğe imza atıp, aile şirketindeki payını kardeşlerine periyot edip, ülkedeki kent dönüşüm fırsatından yararlanarak inşaat bölümüne girmiş ve müteahhitlik yapmaya başlamış, Gül İnşaat ve Gayrimenkul şirketini kurmuştur. İstanbul’un bir çok semtinde inşaat yapmıştır. Bir yandan da merak duyduğu hususlarda araştırmalar yaparak eğitimine devam etmiştir. Yaptığı araştırma ve bilgileri kaleme dökerek “Sabret Şükret Seyret ve Yanılgı “kitaplarını çıkarmıştır.

Kitapları, okuyucular tarafından büyük takdir toplamış ve ilgi görmüştür. Bilhassa yalın anlatışı ve gençlerin kalbini kazanan yazım tarzıyla, toplumsal medya ve televizyon kanallarında ağır bir ilgi görmektedir.

Yazar Muhammed Serkan Gül’ün Hayatı?

Muhammed Serkan Gül, 15 Ağustos 1984 tarihinde Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babasının işleri hasebiyle doğumundan kısa bir müddet sonra İstanbul/Ümraniye ilçesine yerleşmiş ve hayatlarını orada sürdürmeye başlamışlardır. Babasının ismi İlhan, annesinin ismi ise Hanife’dir. 2005 yılında Meryem Gül ile evlenen Muhammed Serkan Gül, üç çocuk babasıdır. Çocukları Mustafa, Mahmud ve Aişe’dir. Bilhassa çocuklarına olan ilgisi toplumsal medyada epeyce öne çıkmaktadır. Çok erken yaşta ticarete atılan ve büyük bir ivme ile ilerleyen Gül, Gül Çelik Halat ve Hırdavat şirketini kurmuştur. Sonrasında müteahhitlik alanına merak sarmış ve birçok inşaat projeleri oluşturmak için Gül İnşaat ve Gayrimenkul şirketini kurarak, inşaat dalında başarılı projelere imza atmıştır. Ticaretin yanı sıra, genç yaşında islami bahislerde eğitim almış, incelemiş ve araştırmalara başlamıştır. Birçok kanaat başkanıyla aile dostlukları vardır. 2002 yılında tanıdığı ve özel ders aldığı Mahmud Ustaosmanoğlu’nun görüşlerini ve kelamlarını tasvip etmektedir. 2018 yılında, II. Bayezid, Yavuz Sultan Selim ve Yasal Sultan Süleyman padişahlarının hocası olan Sümbül Efendi’nin ismine kurulmuş olan, Sümbül Efendi İlim ve Hizmet Vakfı’na lider olarak seçilmiştir. Uzun vakit faaliyetleri durmuş olan bu vakfı muvaffakiyet ve topluma hizmet unsuruyla yöneten Gül, binlerce öğrenciye burs, binlerce muhtaçlık sahibi ailelere kurdukları aş meskeninde her gün sıcak aş ulaştırmakta ve suya muhtaç Afrika, Bangladeş üzere ülkelerde yüzlerce su kuyusu projesine imza atmıştır. “Bildiğimin âlimi, bilmediğimin talibiyim” diyerek araştırma ve yazılarını Araştırmacı/Yazar kimliği ile kitap ve toplumsal medya mecrasında paylaşmaktadır. Televizyon  dünyası ve toplumsal medya’da bir çok ünlü ve iş adamı ile ortak hâyır projelerinde gördüğümüz Muhammed Serkan Gül, hâyır faaliyetlerine başkanlığını yaptığı vakıfla devam etmektedir. Bilhassa gençlerin yakından takip ettiği Gül, yaptığı araştırma ve bilgileri kaleme dökerek Sabret Şükret Seyret ve Yanılgı kitaplarını çıkarmıştır. Öbür yandan da  kullandığı toplumsal medya hesaplarından, yazılarını ve kanılarını takipçilerinin beğenisine sunmaya devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.