Muhittin Korkmaz kimdir?

Home » Muhittin Korkmaz kimdir?
Muhittin Korkmaz kimdir?

Muhittin Korkmaz kimdir?

G.O.R.A. sinemasındaki “Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim” repliğiyle tanınan, Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti. Pekala Muhittin Korkmaz kimdir? Ayrıntılar. haberimizde.

Genç kuşağın bilhassa komedyen Cem Yılmaz’ın üretim ve direktörlüğünü üstlendiği GORA ve AROG sinemalarıyla tanıdığı usta oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun ömrünü yitidiğini, müellif ve oyuncu Can Yılmaz toplumsal medya hesabından duyurdu.

MUHİTTİN KORKMAZ KİMDİR

1953 yılında Gaziantep’te doğan Muhittin Korkmaz uzun yıllar boyunca tiyatrolarda sahne aldı ve Bursa Devlet Tiyatrosu’ndan emekli oldu. 2002 yılında Cem Yılmaz’ın Telsim reklamı için seçilip, reklamda Huluti isimli karakteri oynadı.

G.O.R.A.’DA EFSANE OLDU

Bu reklam ile birlikte Cem Yılmaz’ın projelerinde yer almaya başlayan Korkmaz, G.O.R.A.’da “Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim!” repliğini kullanan Tihulu’yu oynadı. Tihulu ismi Cem Yılmaz tarafından Telsim reklamındaki Huluti karakterinden esinlenilerek yaratılmıştı.

CEM YILMAZ’IN BİRÇOK SİNEMASINDA ROL ALDI

G.O.R.A.’nın akabinde Tunç Başaran’ın yönettiği Sinema Bir Mucizedir ile Ezel Akay’ın yönettiği Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? sinemalarında yer aldı.

Daha sonra Cem Yılmaz’la olan birlikteliğine Türk Telekom reklamı ile A.R.O.G, Yahşi Batı ve Pek Yakında sinemalarındaki yardımcı rollerde devam etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.