Yasin Hacıoğlu kimdir?

Home » Yasin Hacıoğlu kimdir?
Yasin Hacıoğlu kimdir?

Yasin Hacıoğlu kimdir?

Annesi Bahrija Hadzic, Babası Joseph (Yusuf) Hadzic’tir. Afrika’da Kenya bölgesinde altın madenciliği kesiminin öncülerinden Hacıoglugoldmining’in icra heyeti başkanlığını yapmaktadır.

Birçok haber portalları ve canlı yayınlarda yaptığı isabetli yorumlar ile kendinden kelam ettirmektedir. Annesi Bahrija Hadzic, Babası Joseph (Yusuf) Hadzic’tir. Afrika’da Kenya bölgesinde altın madenciliği kesiminin öncülerinden Hacioglugoldmining’in icra heyeti başkanlığını yapmaktadır. Birçok haber portalları ve canlı yayınlarda yaptığı isabetli yorumlar ile kendinden kelam ettirmektedir.

CAMBRİDGE ÜNİVERSİTESİNDE İKTİSAT KISMINDA EĞİTİM GÖRDÜ

Hem lise hem de üniversite eğitiminden geçen Yasin Hacıoğlu, lisenin son 2 yılını Robert Collage’de tamamladı. Akabinde Cambridge Üniversitesi İktisat Kısmına girmiş ve burada iktisat alanında lisans eğitimi gördü. Daha sonra Westminster Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak lisans üstü eğitimini de bitirdi. Meslek hayatını şekillendirmeye başlayan Hacıoğlu, Hrd Antwerp Diamond of Greyder uzmanlığını da aldı. Eğitimini tamamlayan Yasin Hacıoğlu, meslek hayatında yer edinecek adımlar attı. 1986 yılında Sırbistan’da Alexander Hadzic tarafından kurulan LND Hacioglugoldmining şirketine giren Hacıoğlu, halihazırda şirketin İcra Şurası Başkanlığını yapıyor.2011 yılından beri firmada faaliyetlerini sürdüren Hacıoğlu, şirketin kıymetli muvaffakiyetler elde etmesine katkıda bulundu. Şirketin 2018/2019 World Economic Forum Memleketler arası Afrika Madencilik Mükafatını kazanmasına öncülük Hacıoğlu, çalışmalarını şirket çatısı altında sürdürüyor. Hem lise hem de üniversite eğitiminden geçen Yasin Hacıoğlu, lisenin son 2 yılını Robert Collage’de tamamladı. Akabinde Cambridge Üniversitesi İktisat Kısmına girmiş ve burada iktisat alanında lisans eğitimi gördü. Daha sonra Westminster Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparak lisans üstü eğitimini de bitirdi. Meslek hayatını şekillendirmeye başlayan Hacıoğlu, Hrd Antwerp Diamond of Greyder uzmanlığını da aldı. Eğitimini tamamlayan Yasin Hacıoğlu, meslek hayatında yer edinecek adımlar attı. 1986 yılında Sırbistan’da Alexander Hadzic tarafından kurulan LND Hacioglugoldmining şirketine giren Hacıoğlu, halihazırda şirketin İcra Şurası Başkanlığını yapıyor.2011 yılından beri firmada faaliyetlerini sürdüren Hacıoğlu, şirketin değerli muvaffakiyetler elde etmesine katkıda bulundu.

Şirketinin 2018/2019 World Economic Forum Memleketler arası Afrika madencilik mükafatını kazanmasında ve Kenya Busia bölgesinde De Beers Mining ile olan ihale yarışında harikulade bir farkındalık göstererek maden ihalesinin TC Hazine bakanlığına kazandırmısında büyük katkı sağlamış ve 2.750,000,000 TL’lik maden yatırımı ile şirketinin Afrika’da 12.büyük madencilik şirketi olmasında değerli rol oynamıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.