Kenan Taş kimdir

Home » Kenan Taş kimdir
Kenan Taş kimdir

Kenan Taş kimdir

Mesleğe Mehmet Ali Birand’in yanında 32. Gün televizyon programında asistan olarak başlayan ve meslek basamaklarını muvaffakiyetle çıkan Gazeteci Mehmet Taş’ın öyküsü…

1958 yılında İzmit’te dünyaya gelen Kenan Taş, Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Tarih Bölümü’nü bitirmesiyle mesleğine birinci adımını usta bir ismin yanında attı.

Mehmet Ali Birand’ın yanında 32. Gün programında asistan olarak mesleğe başlayan Kenan Baş, bir yandan da Kabataş Lisesi’nin yüzüncü yılı sebebiyle hazırlanan “Karanlığı Ezenler’in Lisesi” Belgeselinin prodüktörlüğünü yaptı.

Ardından yolu CNN ile kesişti ve Türk 5N1K programında çalışmaya başladı.

Halep ve Afrin’de alanda haber yaptı

5N1K Programında  kendi özel haberlerini yaptı. 2013 yılında yanında kameraman olmadan tek başına Suriye’de savaş devam ederken Halep’e girdi.

CNN Türk 5N1K’da yayınlanan haberi ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından yılın Programı ödülünü  5N1K’ya kazandırdı.

Sahadaki misyonunu muvaffakiyetle yerine getiren Baş, akabinde Türk televizyonlarında birinci defa Afrin kentine girdi. Bu haberi, yılın kameramanı mükafatını getirdi.

Madencilerle 24 saat

2014 yılında Zonguldak’ta bir kömür madeninde, madencilerle bir gün geçirdi. Bu belgesiyle Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Yılın gazetecilerinden biri seçildi.

Irak’ın DEAŞ’ten kurtarılan kenti Şengal kentinde yaşananları haberleştirdi.

Ödüllere layık görüldü

2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından TV kategorisinde övgüye paha mükafatı aldı.

2018 Yılında Ekonomik krizle uğraşan Venezuela’ya gitti.Özel haber serisiyle 2018 Yılında da yılın gazetecisi mükafatını kazandı.

Kenan Taş onlarca farklı program ve belgeselin hazırlanmasında ve fikir evresinde yer aldı. Bugüne kadar binin üzerinde röportaj  konut habere imza attı.

Özel haber, yapımcılık, yöneticilik…

Cüneyt Özdemir ile birlikte 15 temmuz süreci ile ilgili “Bir Millet Direniyor” isminde bir araştırma kitabı hazırladı.

Kenan Taş hala 5N1K programının yapımcılığı yanı sıra Cüneyt Özdemir youtube kanalının yöneticiliğini yapıyor. “Çözüm Önerisi” ismi altında bir program ve özel haberler hazırlıyor.

Kenan Taş kendisini seyahat etmeyi keşfetmeyi ve öğrenmeyi seven bir dünya vatandaşı olarak kendini tanımlıyor…

Leave a Reply

Your email address will not be published.