TFF Lider adayı Mehmet Büyükekşi kimdir

Home » TFF Lider adayı Mehmet Büyükekşi kimdir
TFF Lider adayı Mehmet Büyükekşi kimdir

TFF Lider adayı Mehmet Büyükekşi kimdir

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına aday olan Mehmet Büyükekşi’nin kısa hayat öyküdür.

Nihat Özdemir’in istifa etmesinden sonra boşalan koltuğa birinci aday, iş insanı ve ihracatçı Mehmet Büyükekşi oldu. TFF’nin haziran ayında yapılacak başkanlık seçimine adaylığını koyan Mehmet Büyükekşi, futbola uzak bir isim değil. Daha evvel Gaziantep Futbol Kulübu’nün başkanlığını yapan Mehmet Büyükekşi, merak edilen isim oldu.

Hakkında ayrıntılı araştırmalar yapılan Büyükekşi’nin asıl mesleği ne, nereli, ve kaç yaşında üzere sorular merak konusu oldu.

Büyükekşi adaylık için şu açıklamada bulundu..

“TFF’ye adayım”

“Kulüplerimizin bir birçoklarıyla ve futbol ailesinin pahalı paydaşlarıyla görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu görüşmeler sonrasında kulüp liderlerimizin da Türk futbolunun imaj kaybı başta olmak üzere birçok sorunun tahlili için adaylığıma olumlu yaklaştığını gördüm. Bugün prestijiyle Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde lider adayı olduğumu açıklıyorum.”


İşte Mehmet Büyükekşi’ye dair kimi bilgiler…

Mehmet Büyükekşi, 1961 yılında Gaziantep’te doğdu. 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi ve İngiltere’de İşletme ve İngilizce lisan eğitimini aldı.

Türk Eximbank İdare Şurası Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Üyeliği, DEİK İdare Konseyi Lider Yardımcısı ve DEİK İcra Şurası Üyeliği, İstanbul Kalkınma Ajansı İdare Heyeti Üyeliği, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) İdare Konseyi Üyeliği, Ziylan Şirketler Kümesi İdare Heyeti Üyeliği vazifesini yürütmektedir

Leave a Reply

Your email address will not be published.