Fatih Er kimdir?

Home » Fatih Er kimdir?
Fatih Er kimdir?

Fatih Er kimdir?

TRT’nin yeni Genel Müdür Yardımcısı olarak ismi açıklanan gazeteci Fatih Er’in kısa hayat kıssasıdır.

Fatih Er. 1979 Konya doğumlu gazeteci, meslek hayatına mahallî medyada basladı. Yerelde yaptığı çalışmalar ve ses tonundaki farklılıkla dikkatleri üzerine çeken Fatih Er, 1998 yılında Kanal 7 haber merkezinde profesyonel olarak gazetecıliğe adım attı. Tıpkı vakitte Kanal 7 haberin haber metinlerini de seslendiren Er, kısa mühlet sonra gerek alanda ve gerekse stüdyoda izleyicilerle buluştu.

Fatih Er Kanal 7’nin akabinde Star Haber’de dış haberler prodüktörü ve sunuculuk misyonlarını üstlendi. Medya eğitimi için gittiği Avustralya’da farklı medya kuruluşlarında çalışan Fatih Er burada da büyük deneyim edindi.

TV Net ve Kanal 24’ün kurucu takımında dış haberler editörü ve sunucu olarak yer alan Fatih Er, 2009-2012 yılları ortasında TRT’nin Kudüs muhabirliği misyonunu yürüttü. Bu yıllarda birçok sıcak çatışmanın ortasında kalan Er, çok kıymetli özel haberlere de imza atıyordu.

Fatih Er, Arap Baharı sürecinde Mısır, Tunus ve Libya’da imza attıgı haberlerle ismini hem Türkiye’de hem de dünyada duyurdu.

Daha sonra El Cezire Türk grubuna dahil olan Fatih Er, 2013-2014 yıllarında A Haber’de editör-sunucu ve kıdemli-muhabir olarak vazife yaptı. Tıpkı devir Marmara Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’nde Televizyon Haberciliği dersleri verdi.

Türkiyenin Milletlerarası yayın yapan birinci televizyon Kanalı TRT World’un kurucu üyelerinden biri olan Fatih ER, tıpkı kanalda 2017-2019 yılları ortasında Haber ve Programlar Yöneticisi misyonunu yürüttü. Son olarak TRT İngiltere temsilcisi olarak çalışan Er, âlâ derecede ingilizce bilmektedir. Hatice hanımla evli olan Fatih Er, 
Belkıs Meryem isminde bir kız çocuk babasıdır.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.