Cüneyt Özdemir kimdir

Home » Cüneyt Özdemir kimdir
Cüneyt Özdemir kimdir

Cüneyt Özdemir kimdir

Gazeteci, sunucu, haberci ve muharrir Cüneyt Özdemir’in hayat öyküsüdür.

Türk basın tarihinin değerli gazetecilerinden olan Cüneyt Özdemir, yıllarca 5 N Bir K programnı hazırladı, sundu. Şimdilerde ise Amerika’da yaşayan ve burada gazetecilik faaliyelerine devam eden Cüneyt Özdemir, son vakitlerde tartışmaların odağı haline geldi.

Hükümetin liberal siyasetlerini beğenen ve tenkitlerin amacı haline gelen Cüneyt Özdemir’in hayat kıssası…

8 Şubat 1970’te, Ankara’da doğan Cüneyt Özdemir, birinci ve ortaokulu Yükseliş Koleji’nde, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’nin Radyo, Televizyon ve Sinema Kısmından mezun oldu.

Birand’ın öğrencisi oldu

Cüneyt Özdemir, 1990’dan itibaren basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başladı. 1992’de muhabir olarak çalışmaya başladığı Mehmet Ali Birand’ın sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptığı, 32. Gün haber programında 8 yıl zarfında genel yayın direktörlüğü dahil çeşitli vazifelerde bulundu.

1993’te British Council bursu ile Londra’da kaldı. Bir yıl süreyle Siyaset Meydanı programının direktörlüğünü yaptı.

Evlilik hayatı

Cüneyt Özdemir, birinci evliliğini 2006 Nisan ayında reklamcı Ayşe Bali ile yaptı, çift daha sonra boşandı. 2007 yılında Nefise Karatay ile ismi anılan Cüneyt Özdemir, 3 Şubat 2011 tarihinde direktör Türker İnanoğlu ve oyuncu Gülşen Bubikoğlu’nun kızı Zeynep İnanoğlu ile Paris Büyükelçiliği’nde evlendi.

Çalışmaları…

Cüneyt Özdemir gazetecilik hayatı boyunca pek çok çalışmaya imza attı. İşte onlardan kimileri…

Belgesel

Kız Kulesi Efsanesi Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni Şenlik Otomobil Sevdası Herkesin Babasının Anlatacak Bir Kıssası Var Paranın Serüveni Suya Vurulan Altın Kelepçe…

TV programı

32. Gün 5N1K Siyaset Meydanı Soruyorum Fark Yaratanlar Sıra Dışı Bir Gün

Yazdığı kitaplar…

Komutan’ın Kuşkulu Vefatı, ‘Eşref Bitlis Olayı’ – Bağlantı yayınları Ruh Hali – Parantez yayınları (Denemeler) Reytingsiz Sohbetler Kız Kulesi Efsanesi Düşsesi (Denemeler) Onlarlaydım Lakin Onlardan Değildim (Irak işgali) Flu (Denemeler) Cehennem Kafesi (Guantanamo) Ah Benim Yarım Aklım (Şiir) Kıymetli İşler Dairesi Cümbüşünü Yitiren Ülke Suskunluk Dağının Tepesinde Bir Millet Direniyor: 15 Temmuz Tanıklıkları Günebakan: Yaz Güneşinde Kurutulmuş Sözler…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.