Caner Çalışır kimdir

Home » Caner Çalışır kimdir
Caner Çalışır kimdir

Caner Çalışır kimdir

‘Ablan Star Bebeğim’, Bir Beverly Hills kızı olmak istiyorsan…’ üzere nidaları ile dikkat çeken toplumsal medya fenomeni Caner Çalışır’ın hayat hikâyesidir…

Hiç takip etmeyenimiz bile bir halde tanıyor Caner Çalışır’ı. Toplumsal medyada keşfet alanları, magazin gündemi, haberler… Onu pek çok yerde gördük ve ‘Ablan Star Bebeğim’ nidası ile sesi hepimizin kulaklarında…

Ve Caner Çalışır, bu sabah 04.30 sularında geçirdiği bir kalp krizi sonucu hayatını yitirdi. Gencecikti. Arkasında ona çok düşkün olan anneciği, sevdiği dostları, küçük köpeği ve toplumsal medya hayranları gözü yaşlı kaldı…

Allah geride kalan herkese sabırlar versin…

(Caner Çalışır’ın 23 Nisan’daki son paylaşımı: Minnak Ben)

Ünlülüğe birinci adım

Caner, 1989’da, İstanbul’da dünyaya geldi. Radyo ve Televizyonculuk mezunu olan Caner’in yolu da toplumsal medyadan geçti. Hiç kestirim etmediği bir anda onu bütün ülke tanımıştı. Ünlü olmaya bu birinci adımını bir röportajında şöyle anlatmıştı:

“…Vine birinci çıktığında telefonuma yükledim. Arkadaşım Berna Arıcı ile tatile gitmiştik. Daima ‘Vine çekelim!’ diyordu. Ben de ‘Tamam.’ dedim. ‘Berna saçında kene var, topla topla yine var’ diye bir Vine’dı. Bu Vine, Okan Bayülgen, Taci Kalkavan üzere toplumsal medya fenomenleri tarafından ReVine yapıldı. Birçok yerde çektiğimiz Vine’lar haber oldu. Hatta ‘Berna sil lütfen, yayınlama!’ demiştim. Düzgün ki silmedi. Bizim serüvenimiz birinci o Vine ile başladı.”

(Fotoğraf: Halil Güzel)

Ablan Star Bebeğim

Berna Arıcı ile çektiği Vine sonrası tanınmaya başlayan Caner, ‘Ablan Star Bebeğim’ nidası ile de tanınan oldu. Her ne kadar onu Kerimcan Durmaz’ın Snap’larında izlesek de, televizyon ve toplumsal medya macerası aslında Hakan Kakız ile başladı. Onu, ‘Ablan Star Bebeğim’in yanında ‘Bir Beverly Hills kızı olmak istiyorsan…’ diye başlayan cümleleri ve ‘Anniiiğ’ sözü ile tandık. Caner, kendine has halleri, komik ve eğlenceli olduğu için çok izlenen görüntüleri, koşturmaları ile çok sevildi. Şüphesiz sevmeyeni de vardı; fakat o aldırmadan, dilediği üzere yaşamaya devam etti…

Kerimcan Durmaz ile arkadaşlığı dikkat çeken Caner, televizyonda dizilerde ve programlarda da karşımıza çıktı. Şubat 2014, Mayıs 2017 ortasında yayında olan ‘O Hayat Benim’, Temmuz 2014, Kasım 2015 tarihleri ortasında yayınlanan ‘Kiraz Mevsimi’ üzere dizilerde rol aldı. Bir mühlet Okan Bayülgen ile de çalışan Caner, mesleğine öbür fenomen arkadaşları üzere DJ olarak devam etti.

Caner, Mayıs 2019’da başlayan ‘Benimle Söyle’ isimli müzik müsabakasında da 100 heyetten biri olarak bulundu…

Yoğun bakıma alındı

Caner, 2016’da, çoklu organ yetmezliği sebebi ile ağır bakıma alındı. Akşam saatlerinde arkadaşı Kerimcan Durmaz mevzuyu, Snapchat hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurmuştu. Arkadaşının yanında olmak için Bursa programını da iptal etmişti.

Caner’in sıhhat durumu hakkında ise hastane şu açıklamayı yaptı:

“Caner Çalışır’ın birinci müdahalesi acil serviste yapılmıştır. Kalp yetmezliği, dilate kaardiyomiyopati ve çoklu organ yetmezliğinin izlenmesi üzerine hastamız ağır bakım ünitesine alınmıştır. Hastamızın durumunun düne nazaran daha güzel olduğu gözlenmiştir. Lakin hayati riski devam etmektedir.”

Neyse ki toparladı. Kerimcan Durmaz, Caner’in hastane odasından gönderdiği notu da tekrar toplumsal medyadan paylaşmıştı:

“Caner’im kağıt kalem isteyip “Ablan star” yazmış. Dün olduğundan daha güzel. Az evvel gördüm çok daha güzeldi. Allah dualarımızı kabul etti. Herkese çok teşekkür ederim. Dualarınızı eksik etmeyin, Allah’tan ümit kesilmez. Bizi bırakmayacak inşallah.”

Caner Çalışır öldü

Evet, Caner hayata tutunmuştu; ancak bu dört yıl önceydi. Bugün sabaha karşı 04.30’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Instagram’da 1 milyon takipçisi olan hesabı ile bir toplumsal medya fenomeni olan Caner’in mevt haberini yakın arkadaşı Samet Liçina duyurdu. Caner, toplumsal medyada son paylaşımını 23 Nisan’da yapmıştı. Postun altını hayranları taziye yorumları ile doldurdu.

Çünkü annesi ona çok düşkünmüş…

Bircan Bali ve Seren Serengil’in sunduğu ‘Söylemesem Olmaz’ isimli magazin programında da Caner’in acı haberi konuşuldu. Bircan Bali, Caner ile şimdi altı gün evvel olan mesajlaşmasından bahsetti. Caner’in yazdıklarını okuyan ve sonrasında niyetlerini de ekleyen Bali, şunları söyledi:

“Bak şöyle diyor bildirisinde: ’Bircan bir şey söylemek istiyorum sana. Bana yıllar evvel demiştin ki: ‘Seni konuşmuyorum, zira annen sana çok düşkünmüş üzülmesinden korkuyorum…’ Demişim ben yayında. ‘Bunu söyledikten sonra çok çeki nizam verdim ben hayatıma.’ diyor ve ‘Bu söylediklerin daima aklımda.’ diyor. Ben bilmeden Caner’i konuşmamışım, o küfreden fenomenler ortasına Caner’i almamışım. Zira annesi, ona çok düşkünmüş ve çok üzülüyormuş. Bunu yayında söylediğim için de Caner bana ekstra teşekkürler etmiş. Sonrasında da haberler yollamış, ‘Bak bundan haberin var mı?’ diye. Aslında iletişimdeydik, 6 gün öncesine kadar iletişimdeydik. Hakikaten çok çok üzüldüm.”

Caner ile en son konuşanlardan ve bu ani gidişe şaşkın isimlerden biri de, İrem Derici idi. Derici de toplumsal medyadan şu paylaşımı yaptı:

“Daha bir hafta evvel ‘Biz neler atlattık, bunlar vız gelir abla!’ dememiş miydik biz? Huzurla uyu Caner, kalbim sızlıyor. Seni çok seviyorum ve çok çok üzgünüm. Çok üzgünüm.”

(Kerimcan Durmaz’ın paylaşımı)

Küs ayrıldılar

Yedikleri içtikleri farklı gitmeyen, toplumsal medyada birlikte başka bir fenomen olan ikili Caner ve Kerimcan’ın ortası açılmıştı. Bugün cenazede dostunun vefatıyla sarsılmış bir Kerimcan vardı. Mezarı başında elleriyle yüzünü kapatarak ağladı, dua etti, mezarına su döktü, onu uğurladı. Eski dostunu küs bir halde toprağa verdiği için canı daha çok yanıyordu.

Cenaze sonrası Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Caner’im, dostum, bizi bugün bırakıp gitti… Hala inanamıyorum, aklım almıyor. Daha çok erkendi be Caner’im daha birlikte yapacağımız çok şey vardı. O kadar hoş anılar biriktirdim ki seninle, keşke bu kadar erken bırakmasaydın bizi. Sen benim sevgimi, sırlarımı, en hoş anılarımı biriktirdiğim yol arkadaşım olarak daima kalbimin bir köşesinde kalacaksın. Seni çok seviyorum ve bu hiç değişmeyecek. Parıltılar içinde uyu… Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.”


(Hakan Kakız’ın toplumsal medya paylaşımı)

Ardından toplumsal medya paylaşımlara boğuldu

Caner’in bu ani gidişinin akabinde hayranları toplumsal medyada onun hakkında paylaşımlarda bulunmaya başladı. Yakın arkadaşları, sanat topluluğundan sevdiği dostları da onu uğurlarken toplumsal medyadan hislerini paylaştı.

Örneğin Selin Ciğerci şöyle yazdı:

“Bugün hayatımın en berbat günlerinden birini yaşıyorum. Yerin cennet olsun arkadaşım.”

Ölüm haberini veren yakın arkadaşı Samet Liçina ise, Caner’in bir fotoğrafını paylaşarak şöyle yazdı:

“Toprağın bol, ruhun huzurlu olsun.”

En hisli paylaşım ise, kuşkusuz Hakan Kakız’dan geldi. Şöyle diyordu:

“Çocukluk anılarım gitti. Şu an tarifsiz hisler içindeyim. Ağlıyorum, susuyorum, boş boş bakıyorum. Vefat çok acı; ancak erken vefat her şeyden acı. Hepimiz şoktayız. Ani bir kalp krizinden ötürü vefat etti Caner’imiz. Işıklar içinde uyu eski dostum.”

Kakız, cenazede Caner’i son seyahatine uğurlarken de tabutuna dokunarak gözyaşlarına hakim olamadı. Bu anları bir görüntü ile Instagram hesabından paylaşan Kakız, ‘Hakkımız birbirimize sonsuza kadar helal olsun.” dedi.

Hep denir ya, ‘Allah sıralı vefat versin!’ Gencecik yaşta göçüp gidenlerin yası daha ağır oluyor üzere hissediyor insan. İnsanın her yaşının hoşluğunu farklı başka yaşadığı bir ömür olsa… Lakin işte hepimizin dünyada geçireceği bir vakit dilimi var ve Caner’inki bu kadarmış.

Allah geride kalanlara sabırlar versin…

Damla Karakuş

[email protected]

Not:

Biyografisini okumak istediğiniz bireyleri lütfen bizimle paylaşın.

Instagram:

Leave a Reply

Your email address will not be published.