Wahbi Khazri kimdir? Wahbi Khazri hangi kadroda oynuyor?

Home » Wahbi Khazri kimdir? Wahbi Khazri hangi kadroda oynuyor?
Wahbi Khazri kimdir? Wahbi Khazri hangi kadroda oynuyor?

Wahbi Khazri kimdir? Wahbi Khazri hangi ekipte oynuyor?

Trabzonspor’un Saint Etienne’den kiralamak üzere transfer görüşmelerini başlattığı Tunuslu Wahbi Khazri kimdir? Wahbi Khazri hangi konumda oynuyor? Wahbi Khazri’nin bonservis bedeli nedir?

Trabzonspor, 29 yaşındakş Tunuslu futbolcu Wahbi Khazri için transfer görüşmelerini başlattı. Pekala, Wahbi Khazri kimdir?

WAHBİ KHAZRİ’NİN MEVKİSİ NEDİR?

Asıl mevkisi orta sahanın ortası olan 27 yaşındaki Khazri’nin sol kanat ve forvet gerisi üzere çok taraflı bir oyuncu.

WAHBİ KHARZİ 2011-2012 DÖNEMİNE DAMGASINI VURMUŞTU

1990 doğumlu olan ve 182 uzunluğunda olan Kharzi Fransız grubu Bastia’da futbola başladı. Tunuslu orta saha oyuncusu 2008-2014 yılları ortasında Bastia forması giydi. 2011-2012 yılında Basta Fransa 2. Lig’inde şampiyon olurken Kharzi attığı 10 golle döneme damga vuran isim oldu.

20 MAÇTA 5 GOL 6 ASİST

Yıldız futbolcu 2014 – 2015 yılında 2 milyon Euro karşılığında Bordeaux’a transfer oldu. Fransa Lig 1’de Bordeaux formasıyla yarım dönem geçiren Kharzi 20 maçta 5 gol ve 6 asist yaparak dikkatleri üzerine çekti.

WAHBİ KHAZRİ HANGİ GRUPLARDA OYNADI?

Yarım dönemde gösterdiği şahane performansın akabinde Wahbi Kharzi 11.8 milyon İngiltere Premier Lig takımlarından Sunderland’in yolunu tuttu. İngiliz takımında beklentilerin altında kalan Tunuslu yıldız bu dönem Fransa Lig 1’de Rennes formasıyla 24 maçta attığı 9 gol ve yaptığı 2 asistle tekrar eski günlerine döndü.

WAHBİ KHARZİ ŞU ANDA HANGİ EKİPTE?

Sunderland ile 2020 yılına kadar mukavelesi bulunan Kharzi, şu anda Fransız takımı Saint Etienne’de oynuyor.

KİRALANACAK

Fransız takımıyla pazarlıklar başladı. Wahbi Khazri’nin kulübüyle 2 yıl daha kontratı bulunuyor. Saint-Etienne kapıyı 8 milyon euro’dan açtığı için satın alma opsiyonuyla kiralama formülü birinci planda.

TUNUS ULUSAL EKİBİNDE DA FORMA GİRİYOR

Tunus Ulusal Kadro forması da giyen Kharzi çıktığı 37 maçta 12 kere fileleri havalandırdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.