Sofu Altınbaş kimdir? Sofu Altınbaş nereli? Sofu Altınbaş’ın mesleği nedir?

Home » Sofu Altınbaş kimdir? Sofu Altınbaş nereli? Sofu Altınbaş’ın mesleği nedir?
Sofu Altınbaş kimdir? Sofu Altınbaş nereli? Sofu Altınbaş’ın mesleği nedir?

Sofu Altınbaş kimdir? Sofu Altınbaş nereli? Sofu Altınbaş’ın mesleği nedir?

ASV Holding’in İdare Heyeti Lideri olarak vazife yapan ve finans, gayrimenkul geliştirme, konut imalatı ve kuyumculuk dallarında faaliyet gösteren şirketlerle çalışmış olan Sofu Altınbaş kimdir?

1962 Araban doğumlu Sofu Altınbaş, birinci ve orta tahsilini Gaziantep de tamamlamıştır. İş dünyasında kıymetli işlere imza atan babası Mehmet Altınbaş, 1970’li yıllarda Kuzey Kıbrıs’ın Lefkoşa kentinde altın ticaretine başlaması sonucu iş hayatına atılmıştır.

Kuzey Kıbrıs’ta oğullarıyla birlikte bankacılık, sigorta ve akaryakıt bölümlerinde faaliyete başlayan Mehmet Altınbaş, daha sonra Kuzey Kıbrıs’ta doğan markaları Türkiye’ye taşımıştır.

SOFU ALTINBAŞ KİMDİR? MESLEĞİ NEDİR?

Söz konusu büyümede büyük katkısı olan Sofu Altınbaş, Altınbaş Holding bünyesinde bulunan, ALPET Türkiye, Alpet Kuzey Kıbrıs, Atak Madeni Yağ, Akdeniz Akaryakıt, Transal Denizcilik ve Galata Denizcilik ‘in bulunduğu güç ve lojistik kümesini yönetmektedir.

İş hayatının zorunlulukları ve yoğunluğu sebebiyle, eğitimine liseden sonra orta vermiş olsa da ‘Hedef için geç diye bir tarif yoktur’ unsuru ile tekrar üniversite öğrencisi olmaya karar vermiş, Kuzey Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında kızı ile birlikte birebir gün mezun olmuştur.

66 yıllık Altınbaş Holding tecrübesinin akabinde, Sofu Altınbaş’ın İdare Heyeti Başkanlığında, 2016 yılında ASV Holding kurulmuştur.

ASV Holding iştirak çatısı altında, Sümer Factoring A.Ş., Sümer Varlık İdare A.Ş. , Altınbaş Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. , Altın Ziynet Eşyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. , DİA Finans Danışmanlık Ltd. Şti. olmak üzere, finans, gayrimenkul geliştirme, konut imalatı ve kuyumculuk dallarında faaliyet gösteren şirketler yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.