İbrahim Şahin kimdir

Home » İbrahim Şahin kimdir
İbrahim Şahin kimdir

İbrahim Şahin kimdir

Eski Emniyet Müdürü, Eski Özel Hareket Daire Lideri, İbrahim Şahin’in hayat kıssasıdır.

Erkenekon tutuklamalarında ismini duyduğumuz ve bir anda gazetelerin orta sayfalarını süsleyen İbrahim Şahin, eski özel harekat ve emniyet müdürlüğü vazifelerinde bulundu.

Doğu ve Güneydoğu’da PKK’ya karşı pek çok operasyonda bulunan ve yöneten İbrahim Şahin, Ergenekon operasyonları sonucunda mahpus hayatı yaşadı. Daha sonra yapılan tahliyelerle birlikte cezaevinde çıktı.

Derin devlet casuslarından olan Abdullah Çatlı ile yakın münasebetlerde bulunan İbrahim çatlı, şu an medyadan uzak münzevi bir hayat sürdürüyor.

İbrahim Şahin’e dair kimi bilgiler…

İbrahim şahin, 1956 yılında Tokat’ta doğdu. 1976 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. 1976-1978 yıllarında Sinop Emniyet Müdürlüğü’nde çalıştı.

1978-1980 ortasında Isparta Dağ Komando Okulu ve Erzurum’da askerliğini yaptı. 1980-1982 yılları ortasında Nevşehir Emniyet Müdürlüğü’nde çalıştı.

Özel Hareket Dairesi’ne atandı

Şahin, 1982’de Bitlis’e tayin oldu. Tıpkı yıl kurulan Özel Harekat Dairesi’ne kabul edildi. Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Harp Dairesi’nde Özel Harekat Kursu’nu tamamladı.

1984 yılında Almanya’da GSG-9 Komando Kursu’na katıldı. 1987 yılında ABD’de anti-terör kursuna katıldı. 1988’de Siirt Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğüne atandı.

Çeşitli davalardan yargılandı

1990 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü oldu. 1993’de Özel Harekat Daire Lider Vekili oldu. İstanbul DGM’de görülen Susurluk ana davasında yargılanmaya başladı.

Aydınlanmayan kaza

Şahin, 19 Eylül 1997’de tahliye edildi. 27 Mart 2000’de kullandığı Grandcheroke 4X4 Jeep ile Bursa yakınlarında trafik kazası geçirdi. Kazada ağır yaralandı ve beyin etrafında ödem oluştu.

Abdullah Çatlı ile arkadaşlığı

Susurluk skandalıyla Ömer Lütfi Topal’ın öldürülmesi olayına ismi karıştı. Susurluk’taki trafik kazasında ölen firari hükümlü Abdullah Çatlı ile yakın arkadaş olduğu ortaya çıktı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.