Ebru Timtik kimdir? Ebru Timtik olayı nedir?

Home » Ebru Timtik kimdir? Ebru Timtik olayı nedir?
Ebru Timtik kimdir? Ebru Timtik olayı nedir?

Ebru Timtik kimdir? Ebru Timtik olayı nedir?

Son dakika haberine nazaran vefat orucundaki Ebru Timtik, hayatını kaybetti. Pekala Ebru Timtik kimdir? Ebru Timtik olayı nedir?

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın makam odasında DHKP-C’li teröristlerce şehit edilmesinin akabinde başlatılan operasyon kapsamında, DHKP-C’nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır’la tıpkı bölmede yakalanan ve girdiği cezaevinde mevt orucu başlatan Ebru Timtik öldü.

EBRU TİMTİK KİMDİR? EBRU TİMTİK OLAYI NEDİR?

Avukat Ebru Timtik, terör örgütü DHKP-C’nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır’la birebir bölmede yakalandı.

Çok sayıda DHKP-C’li teröristin avukatlığını yaptığı belirtlenen Timtik, 2019’da düzenlenen operasyonla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ NASIL ŞEHİT EDİLDİ?

Yakın etrafı ve arkadaşları tarafından örnek bir insan olarak gösterilen, sınır sanatına olan ilgisiyle de bilinen 2 çocuk babası Mehmet Selim Kiraz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığındaki misyonunu yürütürken, 31 Mart 2015 tarihinde çalışma odasında misyonu başında şehit edilmişti.

Avukat üzere hareket ederek, aranmadan silahlarıyla 31 Mart 2015’te öğle saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na giren terör örgütü üyeleri Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol, Seyahat odaklı hareketler sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın vefatına ait soruşturmayı da yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın 6. katta bulunan makam odasına girmişti.

Adliye içinde rehin tutma hareketi devam ederken, olay yerine gelen yetkililer, Mehmet Selim Kiraz’ın kurtarılması için ağır uğraş harcamıştı. Ailesi, arkadaşları ve yakınlarının yanı sıra ekranları başındaki kamuoyunun bekleyişi, rehin alınma olayından yaklaşık 6 saat sonra duyulan silah sesleriyle yerini telaşa bıraktı. Silah seslerinin duyulmasından bir mühlet sonra vurulduğu anlaşılan Mehmet Selim Kiraz, ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz’la ilgili makûs haber, saat 23.20 sıralarında İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü Selami Albayrak tarafından verilmişti. Albayrak, operasyonun akabinde ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 46 yaşındaki savcı Kiraz’ın bütün müdahalelere karşın hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.