Diego Godin kimdir

Home » Diego Godin kimdir
Diego Godin kimdir

Diego Godin kimdir

Futbolcu Diego Godin hangi kadrolara transfer oldu ve kaç yaşında? Godin’in muvaffakiyetleri nelerdir? Diego Godin Dünya Kupası maçında başarılı mıydı?

6 Şubat 1986 yılında dünyaya gelen futbolcu Diego Godin, birinci olarak futbol hayatına 2003 yılında Cerro grubuna girerek başladı.

Takıma girdiği birinci dönemde 10 maça girme talihini yakalayan Uruguaylı futbolcu sonraki dönemde ise performansını arttırarak kendi grubunun birinci 11’ine girmeyi başarmıştır.

3 YILDA 63 MAÇA ÇIKTI

Bu giydiği formayı 2006 yılına kadar sürdürdü ve bu süreçte tam 63 maça çıktı. Çıktığı maçlarda da toplam 6 gol attı. Ayrılacağı son dönem ise ekip kaptanı oldu. 2006-2007 dönemin başında ise gösterdiği performans ile Nacional kadroya transfer oldu.

VİLLARREAL İLE 5 YILLIK MUKAVELE İMZALADI

Yeni girdiği kadroda birinci dönem vazgeçilmezler ortasına giren Godin, grup ile birlikte tam 26 maça çıktı. Dönemin sonunda ise La Liga’da uğraş eden gruplardan biri olan Villarreal ile görüşmelere başladı ve 2007 yılında ekibi 5 yıllık mukavele imzaladı. 3 dönem forma giyen Godin, en tanınan olduğu dönem da 24 maça çıktı. Toplamda ise 91 maça çıktı ve 4 gol attı.

ATLETİCO MADRİD’E GEÇTİ

Yıl 2010 olduğunda La Liga’ da oynayan öteki bir grup olan Atletico Madrid ile anlaştı. 8.8 Milyon Euro karşılığında yeni girdiği ekibi ile 5 yıl mukavele imzaladı.

DİEGO GODİN’İN ULUSAL KADRO KARİYERİ

Daha 19 yaşında iken Diego Godin Meksika’da forma giyerek Uruguay Ulusal Grup mesleğinin birinci maçına çıkmış oldu. 2007 Copa América ve 2011 Copa América’da oynayacağı için ulusal formasını ülkesine teslim etti.

EN BÜYÜK BAŞARISI DÜNYA KUPASI’NDAYDI

2010 Dünya Kupası’nda yarı final oynayan ulusal kadro takımında da yer alarak mesleğinin en büyük başarılarından birisini kazanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.