Mehmet Tevfik Göksu kimdir

Home » Mehmet Tevfik Göksu kimdir
Mehmet Tevfik Göksu kimdir

Mehmet Tevfik Göksu kimdir

Esenler Belediye Lideri olarak üçüncü sefer vazifesinin başında olan, siyasete gönül vermiş Mehmet Tevfik Göksu’nun çalışma hayatının hikâyesidir…

Mehmet Tevfik Göksu, üçüncü defadır yükselen bir oranla Esenler Belediye Lideri. 31 Mart 2019’da tekrar vazifesine başlayan Göksu, ülkedeki herkes üzere şu devirde Koronavirüs sebebi ile canla başla çalışıyor. İstanbul’da kalabalık bir ilçeye başkanlık eden Göksu, alınan tedbirlerin yanında vatandaşının motivasyonunu da önemsiyor…

Peki neler yapıyor Göksu? Bugüne dek neler yaptı? Nasıl bir çalışma hayatında ilerledi?

Çocukluğu ve eğitim hayatı

Tevfik, 1 Ocak 1966’da, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde dünyaya geldiğinde ailesi, ona ‘Mehmet Tevfik’ adını verdi. Eğitim hayatına Gölbaşı’nda başladı. 1985’te, İstanbul’da, Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenim için tercihini Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği’nden yana kullanmıştı. Üniversiteden de 1990’da mezun oldu. 1991-1994 yılları ortasında İstanbul Üniversitesi’nde, Çalışma İktisadı ve Endüstriyel Alakalar üzerine yüksek lisansını yaptı.

Akademik çalışmalarında alanını sosyoloji olarak belirlemişti. Doktorasını, Sakarya Üniversitesi’nde, Sosyoloji Bölümü’nde, Siyaset Sosyolojisi üzerine tamamladı. İngilizce ve Arapça lisanlarını çok düzgün öğrendi.

Siyaset, daima hayatının merkezinde olacak, bu alanda çalışmalar yürütecekti…

Siyasetin içinde STK’lar ile birlikte Tevfik Göksu

Göksu, her vakit siyasetin içindeydi. Akademik çalışmalarıyla da bilgisini ve kalıcılığını sağlamlaştırıyordu. Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul Vilayet Lider Yardımcılığı misyonlarını yürüttü. Ayrıyeten bununla birlikte STK’lar ile de bağlantıdaydı. Bu alanda da faal çalışmalarda bulundu. Ulusal Gençlik Vakfı’na, Marmara Bölge Başkanlığı ve İstanbul Kuruculuğu yaptı.

Hazırladığı birçok siyasal propaganda konsepti ile STK bağlantı danışmanlığı, mahallî idare bağlantı danışmanlığı vazifelerini de üstlendi. 1992-2000 yılları ortasında Bağcılar Belediyesi’nde Lider Danışmanı idi.

2009’da partisi AK Parti, Göksu’yu, Mahalli Yönetimler Seçimleri’nde, Esenler Belediye Başkanlığı’na Aday olarak gösterdi. Seçimi yüzde 48 oy ile M. Tevfik Göksu aldı…

Evli ve 4 çocuk sahibi Göksu’nun, bugün hala ASKON, Adıyamanlılar Vakfı, Araştırmacılar Derneği ve Teknik Elemanlar Derneği üyelikleri devam ediyor…

Esenler Belediye Lideri M. Tevfik Göksu

2009’da Esenler Belediye Lideri olarak misyonunu sürdüren Göksu, 30 Mart 2014 Mahalli Yönetimler Seçimleri’nde, AK Parti’den bir sefer daha aday gösterildi. Bu sefer oylarında yüzde 32’lik bir artış ile seçildi. Yüzde 62.7 oy oranı ile M. Tevfik Göksu, bu devir de Esenler Belediye Lideri oldu. Bu seçim sonucu, tıpkı vakitte Oylarını En Çok Artıran İlçe Belediye Lideri unvanını da kazandığı manasına da geliyordu.

Yeniden Esenler Belediyesi

En son AK Parti, 31 Mart 2019 Mahalli Yönetimler Seçimleri’nde de Esenler Belediye Başkanlığı’na Göksu’yu aday gösterdi. Göksu, bu seçimde de yüzde 65.8 üzere yüksek bir oranla üçüncü sefer vazifesinin başına geldi.

Bununa birlikte Göksu, İBB Meclis’indeki AK Parti Küme Lider Vekili olarak vazifesine de devam ediyor.

Bugün M. Tevfik Göksu

Bugünlerde maalesef Koronavirüs olarak bilinen Covid-19 ile boğuşuyoruz. Dünya çapında yaşanan bu sorun, ülkemizin de gündeminde. Devlet, her ünitesi ile bu uğurda elinden gelenin fazlasını yapmak için çalışıyor. Göksu da, Esenler Belediye Lideri olarak misyonunun başında.

Bilindiği üzere bu virüs ülkemizde kalabalık nüfus sebebi ile en çok İstanbul’da aktifliğini gösterdi. İstanbul’da da en kalabalık semtlerden biri Esenler. Haliyle bu, belediyenin daha da ihtimamlı olmasını gerektiriyor. Göksu’nun başkanlığındaki Esenler’de, alınan pek çok tedbirin yanında sokaklar yıkanıyor, 112 Acil Noktası grupları her mahalleyi dezenfekte ediyor, Vefa Hattı’nı arayan vatandaşların gereksinimleri karşılanıyor, ESEV Moral Timi ile meskende kalmaya teşvik edilen vatandaşın moralini yükseltmeye yönelik çalışmalar düzenleniyor. Belediye’nin toplumsal medya hesaplarından paylaşılan bu misyonları, Göksu, şahsi hesaplarında da duyuruyor. Belediye olarak var güçleri ile çalıştıklarını lisana getiren Göksu, çalışmalarına daima devam edeceklerinin de altını çiziyor…

Çalışmaların yanında bir de şöyle bir haber gezinmişti yakın vakitte. Lider Göksu, Koronavirüs testi yaptırmış ve sonuç müspet çıkmıştı. Dr. Kulis Kuşu isimli twitter hesabının kesin bilgi halinde duyurduğu bu habere, Göksu, ‘Peki bundan benim neden haberim yok?’ halinde net ve muzip bir yaklaşımla yanıtlayarak yeterli olduğu haberini vermiş oldu. Bununla birlikte haberin gerçeği yansıtmadığı bilgisi haber merkezlerine de servis edildi. Bilgiye nazaran de, Göksu’nun birebir isimde bir akrabası özel bir hastanede farklı bir hastalık sebebiyle tedavi görüyordu ve bu durum, öbür yansıtılmıştı.

Sonuç olarak Tevfik Göksu, Korona’ya yakalanmadı. Tedbirler almak ve çalışmalarını yürütmek için hala misyonunun başında. Sayın Göksu’ya misyonunda kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyoruz.

Ülkece biz de bu virüsten, konutlarımızda kalıp, birlik beraberlik hissiyle devam ettiğimiz süreçte kurtulmayı umuyoruz…

Damla Karakuş

[email protected]

Not:

Biyografisini okumak istediğiniz şahısları lütfen bizimle paylaşın.

Instagram:

Leave a Reply

Your email address will not be published.