Akbank’ın sunduğu ayrıcalıklar, ilk yılını dolduran dijitalden müşteri olma sürecinde sektörde fark yaratıyor

Home » Akbank’ın sunduğu ayrıcalıklar, ilk yılını dolduran dijitalden müşteri olma sürecinde sektörde fark yaratıyor
Akbank’ın sunduğu ayrıcalıklar, ilk yılını dolduran dijitalden müşteri olma sürecinde sektörde fark yaratıyor

Akbank, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında
uçtan uca dijitalleşen müşteri olma hizmetiyle birlikte
 yeni kazandığı müşterilerinin 4’te birini Mobil’den Akbanklı yapıyor. 

 

Yalın ve hızlı müşteri deneyimi ile yenilikçi çözümleri müşterilerine sunmaya devam eden Akbank, yıl boyunca devam eden kampanyalar ile Akbank Mobil’den müşteri edinimindeki payını daha da yukarıya çekti. 

 Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında bankacılıkta uzaktan müşteri olma döneminin başlamasıyla, Mobil’den Akbanklı olma  deneyiminin kolaylığı ve yıl boyu süren kampanyalarının da etkisi ile sektörde fark yarattıklarını söyleyen Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, kullanıcıların dijitalden müşteri olma sürecine ilgisinin yoğun olduğunun altını çizerek şu açıklamada bulundu: "Uçtan uca dijitalleşen müşteri olma hizmeti ile bir bankanın müşterisi olmak veya banka değiştirmek hiç olmadığı kadar kolaylaştı. Bu süreçte de her zamanki gibi müşteri ihtiyaçlarını ve deneyim tasarımını odağımıza aldık. Müşterimiz olmak için Akbank Mobil‘i indirenler aynı süreçte vadesiz hesap, banka kartı, kredi ve kredi kartı başvurularını da anında yapabiliyor. Pek çok temel bankacılık ürününe de aynı anda sahip olup birçok avantajdan faydalanabiliyorlar. Bu da bizleri sektörden ayrıştıran bir unsur oldu. 

 

Son 1 yıllık dönemde, müşterilerimizin de bu sürece ilgilerinin yoğun olduğunu söyleyebilirim. 2021 Mayıs ayından itibaren dijital kanallarımız üzerinden milyonlarca yeni müşteri başvurusu aldık. Yeni müşteri edinimimizde dijital kanalların payı, lansmandan 2022 Mart sonuna kadar önemli artış gösterdi. Bu süreçte dijitalden müşteri kazanım pazar payımızla da önemli artış sağladık.” 

 Dijitalden müşteri olma hizmeti ile internet bağlantısının olduğu her yerin artık Akbank Şubesi olduğunu belirten Burcu Civelek Yüce: “Bu hizmet ile şube ağımızla ulaşmamızın zor olacağı bölgelere de ulaştık. Hatta, dijitalden edindiğimiz müşterilerin yaklaşık 20’sinin de bu bölgelerden geldiğini söyleyebiliyoruz. Özellikle gençler ve genç profesyonellerin bu hizmete ilgisi yoğun. Mobil’den Akbanklı olan 5 müşterimizin dördünün 35 yaş altı olması heyecan verici. Dijital kullanım yatkınlığı yüksek olan genç müşteri profilimizin finansal işlem adetlerini incelediğimizde mobil kanalı 40 daha fazla kullanması dikkat çekiyor.  

 

Bu süreçte Mobil’den Akbanklı olan müşterilerimiz, 1 yıl boyunca EFT/Havale, limit üstü para çekme, ortak ATM, yurtdışı ATM ücretsizlikleri gibi birçok avantajdan faydalandı. 2021 yılının sonunda başladığımız ve 2022 yılından da devam ettiğimiz 0.99 ve 0 faizli kredi kampanyalarımız da yoğun ilgi gördü. Dönemsel olarak avantajlı kredi kampanyalarımıza devam edeceğiz.

 

Şubelerimize gelmeden Akbanklı olmak isteyenler, Akbank Mobil’i indirerek tek bir oturumda müşterimiz olabiliyor. Üstelik Akbanklılar “Davet Et Kazan” kampanyamızla kendilerine özel davet kodlarıyla Mobil’den Akbanklı yaptıkları her tanıdıkları için 250 TL, toplam 1.000 TL’ye varan chip-para kazanma fırsatından da yararlanıyor.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply

Your email address will not be published.