Körfez’de 4 Mahallede Altyapı Çalışmaları Yapılıyor

Home » Körfez’de 4 Mahallede Altyapı Çalışmaları Yapılıyor
Körfez’de 4 Mahallede Altyapı Çalışmaları Yapılıyor

Körfez ilçesinde altyapı yenileme çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Yavuz Sultan Selim, Güney, Barbaros ve Hacı Osman Mahallelerinde altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor.

2021-2022 yılları yatırım programı kapsamında Körfez ilçesi genelinde altyapı yenileme çalışmaları program çerçevesinde devam ediliyor. Yenileme çalışmaları iki ayrı firma tarafından gerçekleştiriliyor. Her türlü güvenlik önleminin alındığı çalışmalar 4 ayrı mahallede yapılıyor. Ekipler, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Körfezkent alanında 250 mm çapında düktil font boru kullanılarak içme suyu hattı, Güney Mahallesi Adnan Kahveci Caddesinde yüzey suların toplamak için 500 mm çapında betonarme boru kullanılarak yağmursuyu hattı, Hacı Osman Mahallesi Bağdat Caddesinde düktil font borular kullanılarak 250 mm ve 100 mm çaplarında içme suyu hattı, Güney Mahallesi Adnan Kahveci Caddesinde yüzey sularını toplamak için 800 mm çapında betonarme boru kullanılarak yağmursuyu hattı, Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi’nde yüzey sularını toplamak için 800 mm betonarme boru kullanılarak yağmursuyu hattı ile 300 mm betonarme boru kullanılarak kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları yapıyor.

İlçenin altyapı problemlerini uzun vadede giderecek olan altyapı yenileme çalışmaları belirlenen program çerçevesinde ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklarda devam edecek. Altyapı çalışmaları ile kazı alanı dolgu ve çökme süreci tamamlanan bölgelerde üstyapı kapsamında asfalt serim, asfalt yama, parke ve bordür çalışmaları da yoğun bir şekilde devam ediliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Leave a Reply

Your email address will not be published.